Restaurant Tower Park Praha: Na koktejl do oblak

Kategorie:

Kontakt

Adresa

Mahlerovy sady 1
130 00 Praha 3

Telefon

210 320 086

Otevírací doba

PO-CT a NE08.00–01.00
PÁ a SO08.00–03.00

Webové stránky

Popis restaurace

Sklenka nevšedního koktejlu a úchvatný pohled na Prahu ze závratných výšin Žižkovské věže - v baru Oblaca není o zážitky nouze.

Na české poměry málo vídaný koncept restaurace s koktejlovým barem láká hosty nejen na skvělý gastronomický zážitek, ale také na jedinečný výhled na stověžatou Prahu z výšky 66 metrů. A pohled je zajímavý i do prostředí podniku, který nedlouho po svém otevření získal cenu Czech Bar Awards jako Nejlepší design bar.

Barmanská alchymie

Během dlouholeté praxe nasbíral zdejší šéfbarman Aleš J. Števlík mnoho zkušeností, které zúročuje při přípravě míchaných nápoju a jejich rozmanitých netradičních textur pomocí moderní technologie - molekulární mixologie. Kromě originálních koktejlů tu vyrábějí také produkty pro přípravu domácích sirupů, bitterů, limonád a infúzí.

Koktejlové menu je výsledkem Alešovy dlouhé práce a obsahuje i historii a legendy některých mixů, na jejichž přípravu šéf osobne dohlíží. Bar Oblaca připravuje nabídku z čerstvých surovin, které si tu sami vyrábějí, z destilátů mimořádné kvality, a v souladu se světovými trendy.

Namíchají vám....

U příjemně podsvíceného baru se stanete svědky barového umění třetího tisíciletí. V nabídce najdete jak evergreeny české barové scény, tak i vlastní výrobu místních barmanů. Ochutnejte třeba Pear Rusty Nail se sedmiletým rumem a hruškovým likérem, který je zdoben koulí z cukrových vlásků.

Některé názvy drinků vám sice už dopředu naznačí, že vás čeká originalita a nevšednost, ale překvapit vás zde může i klasika. Zdaleka nejpopulárnější koktejly, kterými je bar Oblaca proslavený, jsou totiž ty s kouřovými efekty.

Například tradiční, sytě růžový Cosmopolitan tu podávají v doprovodu banánové mlhy, která spolu s květem levandule v nápoji tvoří dokonalou harmonii chutě, vůně, aromatu a barev. Jak se dozvíte, ani samotný koktejl není připravený podle běžných zvyklostí. Vodku a pomerančový likér doplňuje citronovo-limetový džus, vše se protřepe v shakeru s borůvkovo-třešňovým čajem, který drink obarví, ovoní a přidá mu ovocnou chuť. Tomuhle zážitku se dá jen velmi těžko odolat...

Autor: Monika Franková

Ochutnejte

Moravský kohout (spojení slivovice a fernetu, zjemněné vermutem) ... 160 Kč
Almond Cigar (tříletý rum Cubaney a italský mandlový likér s limetkovým kordialem a mandlovou pěnou) ... 140 Kč
Oliver Collins (svěží long drink s rumem Cubaney, citronovou štávou, sirupem, mandarinkou a sodou) ... 145 Kč
Grand Fashioned (francouzský likér Cordon Rouge, portské a japonská single malt whisky Nikka v medu) ... 170 Kč

Komentáře k restauraci

Načítám komentáře...

>