Innuendo Prohibition Bar: "Zákaz" alkoholu

Kategorie:

Kontakt

Adresa

Kurta Konráda 507/20
190 00 Praha 9

Telefon

777 439 859

Otevírací doba

CT19.00–00.00
PÁ a SO19.00–02.00

Webové stránky

Popis restaurace

Nápojový lístek je ukrytý v knize, kterou obsluha zákazníkovi podává se slovy: „Kdyby sem vtrhla policejní šťára, dělejte, že si čtete.“ Tohle je zkrátka hravý podnik pro lidi s fantazií.

Přestože je koktejlových barů v centru Prahy bezpočet, vyplatí se zajet až do Vysočan a sestoupit do sklepních prostor činžovního domu. Špičkové koktejly tu totiž servírují zcela netradičně.

Stránky zažloutlých knih skrývají zdánlivě běžnou nabídku: daiquiri, manhattan, gimlet či negroni, ale i speciality jako chilli Margaritu nebo zombie. Všechno se ale mění ve chvíli, kdy před vás barman postaví objednaný drink, v mém případě bloody Mary. Obvykle se servíruje ve vysoké sklenici, tady se ale koktejl z vodky a rajčatového džusu podává v polévkové misce. „To víte, to ta prohibice,“ podotkne spiklenecky barmanka. Džezva, šálek nebo sklenice zabalená do papírového sáčku (jako když chcete v USA pít alkohol na veřejnosti) - to jsou zdejší rekvizity.

Dva ajťáci

Podle barmanských pravidel je to sice prohřešek, na druhou stranu originální nápad. Navíc tu drinky míchají z nejkvalitnějšího alkoholu, i všední gin s tonikem tu má zvláštní péči: na výběr je patnáct druhů destilátu „z obilné břečky a bylin“ a skoro stejný počet značek toniku. Není divu, že odsud většina návštěvníků odchází pobavená a spokojená.

Útulný sklepní bar s cihlovými stěnami otevřeli v roce 2009 dva kamarádi Roman Karnet a Pavel Novák - oba počítačoví experti, které práce v oblasti IT začala nudit. O míchaných nápojích neměli ani ponětí. Jak říká Pavel Novák, finalista barmanské soutěže Jameson Bartenders Ball 2013: „Tehdy jsme neviděli rozdíl mezi piña coladou a rumem s colou.“

Nadšení a optimismus se ale vyplatily. Po těžkých začátcích přišla na podzim 2012 metanolová aféra, tržby klesly, vypadalo to, že budou muset zavřít. Ale právě tehdy se zrodila myšlenka prohibičního baru a ujala se. „Lidi tahle hra baví - dokonce natolik, že jsou kvůli ní ochotní akceptovat i zákaz kouření v našem podniku.“

Prohibicní bar Innuendo překvapí při první návštevě a hned tak neomrzí ani štamgasta. Pro něj tu jsou „podpultovky“, o nichž se dozví jen na webových stránkách podniku. Je to další hra, která v prostředí s příjemnou atmosférou a decentní jazzovou hudbou skvěle funguje. Jen tu zatím u vchodu nechtějí tajné heslo a taky vás tu nesbalí policie jako Colomba Psí dečku v Někdo to rád horké.

Autor: Viktor Štajer

Ochutnejte

MILK & COOKIE - Vodka, likér ze skotských máslových sušenek, vanilkový sirup, bílek a hruškový džus podávané v lahvičce na mléko ... 135 Kč
STRAWBERRY CAFE - Kávový rum, limetka a jahody podávané v turecké džezvě ... 125 Kč
ALICE IN WORMWOODLAND - Gin, růžový sirup, zázvorový likér a citronová šťáva servírované s králičími oušky ... 135 Kč
BLUEBERRY JAM - Koňak, ostružinový likér, zázvorové pivo, citronová štáva a džem z borůvek ... 135 Kč

Komentáře k restauraci

Načítám komentáře...

>