Hotel Promenáda: Elegance a noblesa

Kontakt

Adresa

Tržiště 31
360 01 Karlovy Vary

Telefon

353 225 648

Otevírací doba

PO-NE: 12.00-23.00

Webové stránky

Popis restaurace

Malá, noblesní restaurace v centru Karlových Varů patří už dvacet let k domácí špičce. Tak trochu zázrak: nejenže tu kvalitu drží, ale laťku stále zvedají.

Zajděte sem třeba na večeři ve dvou. Tahle restaurace za cestu do Karlových Varů rozhodně stojí. Jedly tu všechny velké hvězdy, které zavítaly na karlovarský festival, ale stejně dobře se tu postarají o každého.

Ve druhé polovině devadesátých let působila Promenáda jako zjevení. Zatímco jinde se učili, jak se dělá pizza, tady přesně pochopili, jak vypadá špičková gastronomie a kudy se budou ubírat trendy v následujících letech. Už tehdy vládl kuchyni šéfkuchař Milan Kladívko a už tehdy se tu vařilo z čerstvých a sezonních surovin.

Speciální obsluha

Promenáda měla velký náskok, takže ji gastronomický boom před pár lety ničím nezaskočil. Snad jen ostatní srovnali krok a přibyla konkurence. Toho, co se osvědčilo, se v Promenádě drží: vyznávají francouzský způsob obsluhy, to znamená, že se o každý chod stará číšník k tomu určený. Není legrace do tohoto systému zapadnout, takže tu už řadu let potkáte stejné tváře.

Dokonalý servis, který všechno ví, ale ani v nejmenším neobtěžuje, podtrhuje to, co je na talíři. Očekávejte poměrně přímočarou fúzi francouzské a české kuchyně, důraz leží na kvalitních surovinách, s nimiž tu zacházejí s respektem a upravují je poměrně jednoduše. Rafinovanost přichází ke slovu v případě příloh či omáček, jež dotvářejí výsledný chuťový akord.

Zuzaniny palačinky

Menu se tu mění velmi často, prakticky denně je v nabídce něco nového, to když se v nedalekém lese objeví křemenáče nebo lišky a nebo když dorazí zásilka čerstvých ryb. Neváhejte, pokud na jídelníčku narazíte na zvěřinu, jehněčí nebo drůbež, dělají ji tu brilantně. Na úvod zvolte paštiku nebo lehčí rybí pokrm a večeři můžete ukončit efektními flambovanými Zuzaninými palačinkami, tedy Crêpe Suzette.

Ve sklepě mají bohatý výběr vín především z Moravy, ale umí tu uspokojit prakticky jakékoli vinné přání. Promenáda nabízí komplexní zážitek: jídlo, prostředí i servis vytvářejí atmosféru, kterou budete chtít zažívat opakovaně.

Autor: Darina Křivánková

Ochutnejte

Dary lesa - houbová variace ... 240 Kč

Bažantí prsíčka s cibulovým konfitem na červeném víně, zelenina a la Saison, šťouchané brambory ... 389 Kč

Pečená husí prsíčka v šouletu, dýňové sauté ... 425 Kč

Špalíček z dančího hřbetu s brusinkovou omáčkou, křehkou zeleninou a polentou, flambé ... 428 Kč

Švestkové knedlíky s polonézou a perníkem ... 160 Kč

Komentáře k restauraci

Načítám komentáře...

>