Křehké rybízové koláčky

Seznam surovin

Na náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

V míse smícháme hladkou mouku s moučkovým cukrem, změklým máslem, vejcem a špetkou soli a vypracujeme hladké těsto. Zabalíme ho do fólie a necháme odležet v chladu.

Mezitím připravíme základ náplně. Část cukru nasypeme do rozehřáté pánve a za stálého míchání ho necháme rozpustit a mírně zhnědnout. Přidáme máslo a když se rozpustí, vmícháme kuličky rybízu smíchané se škrobovou moučkou, odstavíme z ohně a necháme prochladnout.

Vychlazené odleželé těsto rozválíme na pomoučeném válu na plát a vykrojíme z něj kolečka. Naplníme jimi vymazané formičky na koláčky a těsto po obvodu formiček důkladně vymačkáme a na dně i po obvodu propícháme vidličkou.

Z bílků a špetky soli vyšleháme tuhý sníh, do kterého postupně vešleháme zbylý cukr. Sníh spojíme s vychladlou rybízovou hmotou a do náplně vmícháme mleté mandle.

Formičky s těstem naplníme připravenou náplní a pečeme asi 25 minut při 180 °C, dokud okraje těsta nezačnou zlátnout. Chvilku před vyjmutím z trouby koláčky poprášíme moučkovým cukrem.

Vychladlé koláčky vyklopíme z formiček a ozdobíme kuličkami rybízu.

Poznámka k receptu

Do těsta lze pro vylepšení chuti přidat i špetku strouhané citronové kůry.

Formičky s těstem můžete nechat zmrazit a až budete chtít upéct rychle koláčky, stačí je vyjmout z mrazničky a po krátkém rozmrznutí naplnit a upéct.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...