Rybí kuličky s hvězdičkami

Seznam surovin

Na kuličky:

Na hvězdičky:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Brambory oloupeme, nakrájíme na plátky silné 4 mm a z každého plátku vykrojíme formičkou hvězdičku, kterou osušíme papírovou utěrkou. Hvězdičky rozložíme na plech vyložený papírem na pečení, potřeme je olejem a posypeme solí nebo vegetou. Vložíme je do trouby vyhřáté na 170 °C a pečeme asi 20 minut dozlatova.

Rybí filety umeleme na masovém strojku. Přidáme vejce, polovinu strouhanky a tolik mléka, aby vznikla tvárná hmota. Osolíme ji, mírně opepříme a přidáme na hrot nože utřeného česneku.

Z rybí hmoty vytvarujeme kuličky a obalíme je ve zbylé strouhance. Vložíme je do vyšší vrstvy rozehřátého oleje, usmažíme ze všech stran dozlatova, necháme je odkapat na papírové utěrce a uložíme v teple.

Mrkve oloupeme, nakrájíme je na kolečka a formičkou z nich vykrojíme malé hvězdičky. Vhodíme je do vroucí osolené vody a povaříme asi 7 minut doměkka. Scedíme je, ihned zchladíme v ledové vodě a necháme odkapat.

Na spodní část talířů rozdělíme rybí kuličky a nad ně naaranžujeme ohřáté mrkvové a bramborové hvězdičky.

Poznámka k receptu

Doplňte kuličky studeným dipem vhodným pro děti, například jogurtovým s bylinkami nebo dipem z kelímku bílého jogurtu smíchaného se 3 lžícemi kečupu a trochou soli.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...