Košíčky s oříškovo-medovou náplní

Seznam surovin

Na náplň:

Na ozdobení:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Hladkou mouku smícháme s moučkovým cukrem, přidáme žloutek a změklé máslo a vypracujeme hladké těsto, které zabalíme do potravinářské fólie a necháme v chladu odpočinout.

Z odleželého těsta na válu nebo prkénku vytvoříme váleček a nakrájíme ho na stejně velké malé kousky. Lehce je obalíme v mouce a vlačíme je do malých vymazaných formiček na košíčky. Rozložíme je na plech a upečeme v troubě vyhřáté na 160 – 170 °C dorůžova.

Mléko ohřejeme, vmícháme do něj med a necháme ho rozpustit. Pak přidáme mleté ořechy, cukr, rum a nakrájenou pomerančovou kůru, dobře promícháme a necháme vychladnout. Pak krém naplníme do cukrářského sáčku a nastříkáme do vychladlých upečených košíčků.

Čokoládovou polevu v sáčku ponoříme do horké vodní lázně a necháme ji rozpustit. Pak ze sáčku odstřihneme malý růžek, naplněné košíčky ozdobíme tenkými linkami čokolády a necháme polevu zaschnout.

Z vyloupaných vlašských ořechů vybereme hezčí kousky a nakrájíme je ostrým nožem na čtvrtky (nebo je opatrně rozloupneme prsty). Na každý košíček opatrně přimáčkneme čtvrtku ořechu a košíčky uložíme do doby podávání v chladu.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...