Avokádové koláčky

Seznam surovin

Na náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Dužninu manga nakrájíme na kostičky a rozvaříme ji s cukrem a sklenkou vody do zhoustnutí. Vmícháme smetanu a zvolna vaříme, až vznikne kaše. Na závěr vmícháme limetkovou šťávu, marmeládu necháme přejít varem a propasírujeme ji přes jemné síto.

Dužninu avokáda rozmixujeme s dvěma třetinami cukru, změklým tukem a žloutkem na jemnou kaši. Z bílku se špetkou soli ušleháme pevný sníh, přišleháme do něj zbylý cukr a vyšleháme dotuha. Mouku smícháme se strouhankou a práškem do pečiva a vmícháme ji střídavě se sněhem do avokádové kaše. Těsto (mělo by být husté jako pasta) naplníme do cukrářského sáčku s hladkou trubičkou a na plech s papírem na pečení nastříkáme malé koláčky. Do středu každého stříkneme kornoutkem trochu marmelády a koláčky pečeme asi 15 minut při 170 °C (začne-li těsto příliš zlátnout, snížíme teplotu o 10 až 15 stupňů a koláčky dopečeme). Troubu při pečení neotevíráme, aby těsto nekleslo.

Upečené koláčky sundáme z plechu, necháme vychladnout a pak je z poloviny namočíme v rozehřáté polevě a ozdobíme kouskem kandovaného manga.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...