Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem

Seznam surovin

Na krém:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Nejdříve zaděláme těsto. Droždí, lžíci cukru, čtyři lžíce mléka a lžíci mouky rozmícháme v misce a necháme v teple vzejít. Zbylou prosátou mouku smícháme se zbylým cukrem, solí, citronovou kůrou, vejci, olejem a kváskem, přidáme zbývající mléko a vypracujeme těsto, které necháme asi 45 minut vykynout, až zdvojnásobí svůj objem.

Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučený vál, rozdělíme na čtyři části a rozválíme je na válečky. Ty nakrájíme na malé kousky, vytvarujeme z nich kuličky a naskládáme je do vymazaného pekáčku. Každou buchtičku předtím důkladně potřete ze stran rozpuštěným máslem. Buchtičky necháme v teple asi 30 minut vykynout, pak je vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a upečeme dozlatova.

Mezitím připravíme krém. Část mléka dáme vařit, ve zbytku mléka (1,5 dl) rozšleháme pudinkový prášek, cukr a rum. Přilijeme ho k mléku na plotně a za stálého míchání povaříme do zhoustnutí.

Upečené buchtičky rozdělte na talíře a zalijte teplým a voňavým vanilkovým krémem.

Poznámka k receptu

Uvařili jste omáčku moc brzy a nechcete, aby se vám na ní udělal klasický pudinkový škraloup? Zatímco se v troubě dopékají dukátové buchtičky, přetáhněte hrnec s vanilkovou omáčkou potravinovou fólií nebo alobalem. Omáčka tak zůstane krásně jemná a nebude se srážet.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...