Meruňkový dort

Seznam surovin

Na korpus:

Na krém:

Na ozdobení:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Vejce s cukrem ušleháme pomocí elektrického mixéru, až vznikne hustý nadýchaný krém (trvá to nejméně 20 minut). Pak do něj pomalu vmícháme olej, prosejeme do něj mouku a opatrně zlehka promícháme.

Větší část připraveného těsta naplníme do vymazané a vysypané rozevírací formy o průměru 24 cm a zbytek rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení. Vše vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme 10 minut (těsto na plechu) a 20 minut (těsto ve formě).

Připravíme krém. Mléko a meruňkové pyré smícháme v hrnci a přivedeme k varu. V dalším hrnci smícháme žloutky s cukrem, přidáme pudinkový prášek a promícháme. Pak přilijeme vroucí mléko s meruňkovým pyré a znovu promícháme. Směs znovu přivedeme k varu a za stálého míchání vaříme do zhoustnutí. Hotový krém necháme zcela vychladnout. Změklé máslo důkladně našleháme v mixéru a přišleháme do něj vychladlý krém a barvivo. Je důležité, aby máslo i krém měly stejnou teplotu, jinak se krém srazí.

Vychladlý plát v dortové formě rozkrojíme na tři kruhové pláty.

Jeden plát vložíme do kovového ráfku na dort, potřeme ho krémem, přiklopíme druhým plátem, opět potřeme krémem, zakryjeme posledním plátem a znovu potřeme krémem. Z plátu na plechu vykrojíme dvě kola o průměru 15 cm a ze zbylého plátu poskládáme třetí kolo. Poskládáme je do menšího ráfku na dort a promažeme krémem (stejně jako u prvního dortu). Oby dorty pak necháme dobře vychladit.

Ztuhlé dorty vyjmeme pomocí flambovací pistole nebo nahřátého nože z ráfků. Větší dort postavíme na rovný podnos Zbytek krému naplníme do cukrářského sáčku s ozdobnou špičkou a ozdobíme jím boky dortu.

Na větší dort postavíme menší dort, také ho ozdobíme krémem a nakonec dort dozdobíme živými květy.

Poznámka k receptu

Krém, kterým se potírají upečené dortové pláty, můžete proložit dobře odkapanými kompotovanými meruňkami.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...