Karí s krevetami, dýní a cizrnou

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Krevety propláchněte pod studenou vodou, odlomte jim hlavičky a vyloupněte je z krunýřů. Dýni omyjte, zbavte semínek, nakrájejte na kostičky asi 2x2cm. Citronovou trávu nakrájejte na dvoucentimetrové špalíky, do každého několikrát důkladně udeřte tupou hranou velkého nože, aby se narušila struktura a citronela se rozvoněla.

2. Do woku nebo hluboké pánve nalijte kokosové mléko a vývar a přiveďte k varu. Vmíchejte lžíci kari pasty, vhoďte citronovou trávu a limetové listy (sušené jen rozemněte v prstech, čerstvé pokrájejte na proužky). Přidejte scezenou cizrnu, dýni a vařte, dokud nebude dýně takřka měkká. Mělo by to trvat tak 10 minut.

3. Přidejte krevety a vařte, dokud nezmění barvu, stihnou to za pár minut. Rozhodně je nevařte déle, byly by pak tuhé a gumové. Pokud použijete krevety už předvařené, jen je v omáčce minutu prohřejte.

4. Dochuťte rybí omáčkou, podávejte s jasmínovou rýží a koriandrovou natí.

Poznámka k receptu

Většinu ingrediencí seženete u vietnamského zelináře. Vyplatí se investovat do čerstvých krevet, ale přimhouříme oko i nad těmi předvařenými. Vyloupejte si je z krunýřů před vařením, v omáčce se to dělá špatně.

Hodnocení: 4,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 4

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...