Knedlíčky na špízu s pikantní kuřecí směsí

Seznam surovin

Na kuřecí směs:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Brambory oloupeme a nastrouháme do mísy. Přidáme tvaroh, žloutek, kostičky nivy a mouku a opatrně rychle vypracujeme těsto. Na pracovní desku natáhneme potravinářskou fólii a po třetinách do ní zabalíme těsto, které vytvarujeme do třech hranatých podlouhlých knedlíků o čtvercovém průřezu asi 4 x 4 cm. Knedlíky vložíme do vroucí vody a vaříme asi 12 minut. Pak je opatrně přeložíme do misky se studenou vodou a necháme zchladit.

Na kostičky nakrájený lilek zprudka opečeme v pánvi na dvou třetinách oleje a přesypeme do misky. Do pánve přilijeme zbylý olej a opečeme v něm na nudličky nakrájené maso. Přidáme sójovou omáčku, hořčici a med a zvolna orestujeme. Přidáme polovinu vývaru a za občasného míchání restujeme asi 5 minut (podle potřeby přiléváme po troškách vývar, aby se omáčka nepřipalovala). Na závěr přidáme lilek s hrubě nasekanými ořechy, prohřejeme a odstavíme.

Vychladlé knedlíky nakrájíme na plátky silné asi 1,5 cm, střídavě se špalíčky cibulky je napícháme na špízy, opečeme je na pánvi s olejem dozlatova a podáváme s kuřecí směsí.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...