Vypečená mistička

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Na větší talíř, který je vhodný do mikrovlnné trouby, položíme čtverec papíru na pečení, rozložíme na něj těsně vedle sebe pět plátků slaniny a každý druhý proužek přeložíme na půlku směrem k sobě. Připravíme si dalších pět proužků slaniny a jeden položíme horizontálně na proužky rozložené na papíru. Přeložené proužky vrátíme zpátky přes nový horizontální proužek. Nyní každý lichý proužek přeložíme na půlku směrem k sobě a nahoru položíme další horizontální proužek. Celý postup opakujeme, dokud nespotřebujeme zbylé proužky a nevytvoříme mřížku.

Hotovou slaninovou mřížku vložíme na 10 minut do mikrovlnné trouby zapnuté na poloviční výkon. Pak ji osušíme papírovými utěrkami a vrátíme na dalších 10 minut do mikrovlnné trouby. Pak ji opět osušíme.

Doprostřed mřížky postavíme misku vhodnou do mikrovlnné trouby, i s mřížkou a papírem, na kterém mřížka leží, ji opatrně obrátíme dnem vzhůru, papír odstraníme a mřížku vytvarujeme podle misky. Misku s mřížkou pak vložíme znovu asi na 10 minut do mikrovlnné trouby. Pak ji vyjmeme, mřížku osušíme utěrkami a necháme na misce vychladnout.

Vychladlou slaninovou misku naplníme zeleninovým salátem a ihned podáváme.

Poznámka k receptu

Misku nemusíte plnit jen zeleninou. Výborné jsou třeba různé sýry nakrájené na kostičky. Nebo míchaná vajíčka...

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...