PÓRKOVÝ KOLÁČ S KOZÍM SÝREM

Seznam surovin

Těsto:

Náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Nejprve připravte těsto. Do mísy nasypte mouku, osolte ji, přidejte na kostky nakrájené máslo a vypracujte prsty drobenku. Po troškách přilévejte vodu a rychle vypracujte hladké, dobře tvarovatelné těsto. Zabalte ho do potravinářské fólie a nechte 30 minut odpočinout.

2. Brambory oloupejte a spolu s pórkem nakrájejte na tenká kolečka. Ve větší pánvi rozpalte máslo, orestujte brambory, a když začnou zlátnout, přisypte i pórek. Můžete přidat i snítku tymiánu či majoránky.

3. Troubu předehřejte na 200 °C. Formu vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Těsto rozdělte na poloviny, jednu rozválejte na tloušťku 3 mm a přeneste do formy. Prsty ho dotvarujte, aby k formě přilnulo, přečnívající části odřízněte. Na těsto naneste kozí sýr, posypte větší částí bylinek (zvlášť pokud jste je nepřidali k pórku) a na něj vsypte zchladlou náplň z pánve. Zbylé těsto rozválejte a vykrájejte z něj tenké proužky. Přes náplň vytvořte pomocí proužků mřížku a potřete ji rozšlehaným vejcem. Formu dejte do trouby a pečte buď 30 minut, nebo dokud nebude těsto zlaté. Podávejte teplé, koláč je ale skvělý i studený

Poznámka k receptu

I když si pórek i při tepelné úpravě udrží typické aroma, obvykle trochu zesládne. Díky tomu si skvěle rozumí s výraznějšími sýry. Kromě kozího zkuste i nějaké plísňové. A pokud si potrpíte na křupavost, přidejte hrst oblíbených ořechů.

FORMA O ROZMĚRU 20x20 CM

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...