Kakaový koláč s jahodami

Seznam surovin

Na těsto:

Na náplň:

Kromě toho:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Nakrájené změklé máslo smícháme v míse s moučkovým cukrem, žloutky a solí. Přidáme prosátou mouku, prsty vše propracujeme na drobenku, přidáme studenou vodu a rychle vypracujeme hladké těsto. Oddělíme z něj asi šestinu a do zbylé, větší části zapracujeme kakao. Obě části těsta zabalíme každou zvlášť do mikrotenové fólie a necháme asi hodinu odležet v chladu.

Jahody v míse promícháme s cukrem, citronovou kůrou a škrobem.

Tmavé těsto rozválíme na lehce pomoučeném válu na kulatý plát, vyložíme jím kulatou koláčovou formu a těsto dobře přimáčkneme na dno a k okrajům. Přebytečné okraje odkrojíme a těsto potřeme na dně rozšlehaným bílkem. Pak na něj rozložíme ve stejnoměrné vrstvě připravené jahody.

Světlé těsto také rozválíme na pomoučeném válu na plát a vykrojíme z něj i ze zbytku hnědého těsta formičkami lístečky a květy. Ze zbytku těsta světlého těsta vytvoříme tenké válečky jako stonky a rozložíme je na ovocnou náplň. Potřeme je žloutkem rozšlehaným se smetanou, přilepíme na ně lístečky a květy, vykrojené tvary přilepíme i na okraj koláče a také je potřeme.

Koláč vložíme do trouby vyhřáté na 190 °C a pečeme 10 minut. Pak ho na vrchu zakryjeme alobalem a pečeme ještě dalších asi 35 minut dozlatova.

Poznámka k receptu

1 hrnek = 250 ml

Místo jednoho velkého koláče můžete upéct několik menších koláčků a ozdobit je po obvodu kvítky nebo lístečky.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...