Pomalu pečené kuře s citronem, tymiánem a šťouchanými brambory

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Kuře ze všech stran nasolte, včetně vnitřku. Citron pomačkejte a poválejte, aby změkl, a pak do něj nožem udělejte pár vpichů. Díky tomu se z něj během pečení bude dobře uvolňovat šťáva i aroma. Spolu s tymiánem ho dejte hluboko do kuřete a pečte na roštu v troubě předehřáté na 90 °C asi 3 hodiny nebo dokud vnitřní teplota masa nedosáhne 65 °C v nejsilnější části kuřete. Díky nízké teplotě z masa nevyteče téměř žádná šťáva a zůstane tam, kde má být. Po dopečení nechte aspoň 15 minut odpočívat.

2. Ke zlatavé kůži vedou dvě cesty - buď kuře naporcujte a každou porci opečte na pánvi, dokud nebude kůže křupavá, nebo ke konci pečení rozehřejte troubu na maximum a kuře dopečte na barvu vcelku.

3. Brambory uvařte ve slupce v osolené vodě doměkka, ještě teplé je oloupejte. Pokud na bramboře sem tam zůstane trochu slupky, vůbec to nevadí - je zdravá a jídlu dává rustikální vzhled. Každou lehce rozmáčkněte, ochuťte olivovým olejem, solí, pepřem a jarní cibulkou.

4. Brokolici rozdělte na růžičky a vařte v osolené vodě 4 minuty, aby zůstala pevná na skus. Mrkev nakrájejte a opečte na másle, aby zesládla, ale zůstala částečně pevná. Osolte a opepřete, brokolici ještě zakápněte olivovým olejem. Vše podávejte na jednom talíři tak, aby každý měl kousek stehna i prsíčka.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...