3 tipy na jednoduché zdravé recepty - zvládne je každý!

3 tipy na jednoduché zdravé recepty - zvládne je každý!

Mnoho plánů na zdravý životní styl ztroskotá na tom, že je drahé a časově náročné žít zdravě. To však nemusí být pravda. Článek nabízí tipy na zdravé a zároveň velmi jednoduché recepty, které zasytí a zachutnají celé rodině. Zdravé varianty již známých jídel navíc vyjdou na podobné peníze a udělají dobře nejen tělu, ale i peněžence. Které ingredience se hodí mít doma pro udržení zdravého jídelníčku? A jaké recepty budou hotové během pár minut?

Každý zdravý jídelníček by měl obsahovat vyvážené pokrmy, které obsahují potřebné živiny a vitamíny. Ať už se člověk snaží zhubnout břicho, nebo chce naopak nabrat svalovou hmotu, měl by dodržovat určité zásady.

Každý jídelníček by však měl být individuální a uzpůsobený konkrétnímu cíli. Zdravé a jednoduché recepty se nemusí nutně týkat jen jedinců, využít je mohou i rodiny. Zdravá pizza možná zachutná dětem i více než klasická a prospěje jejich zdraví.

Ingredience na jednoduché zdravé recepty

Problém při udržování zdravého jídelníčku může nastat už u nedostatku nápadů. A když už nějaký nápad je, ztroskotá na ingrediencích. Existují však zdravé produkty, které se v lednici neztratí a současně se z nich dají vyrobit jednoduché zdravé recepty, které vyřeší dilema co uvařit k večeři co uvařit k večeři. Navíc všechny se pohybují v dostupné cenové kategorii a ještě levněji je lze získat ve velkých supermarketech, např. s PENNY kartou v tomto řetězci supermarketů.

Mezi takové ingredience patří klasické zdravé ingredience, které by neměly chybět v žádném zdravém jídelníčku. Mezi ty patří: chléb, rýže a těstoviny, musli ovoce a zelenina mléčné výrobky maso vejce a ořechy

Ze všech těchto ingrediencí se dají vyrobit jednoduchá jídla plná živin. Při zdravém životním stylu by se neměl opomínat ani pravidelný přísun tekutin či doplňování minerálů a vitamínů. Inspirací pro další ingredience přináší rohlik.cz, který dokonce vše doveze až domů. Další tipy na zdravý životní styl a třeba, jak doplnit zdravou stravu pravidelným pohybem, nabízí například stránka Webrangers.cz. Jednoduché zdravé recepty - snídaně Říká se, že snídaně je základ dne. Pro zdravý jídelníček to platí dvakrát tak. Začít den jen kávou na lačný žaludek není správný nápad. Tělo potřebuje na nový den sacharidy a bílkoviny.

Jednoduché recepty existují na zdravé i slané snídaně

U klasických palačinek U klasických palačinek stačí nahradit mouku vločkami a banánem. Běžnou zdravou slanou snídaní, kterou zvládne každý, jsou míchaná vajíčka. Pokud však chce člověk zvolit něco zajímavějšího, může přijít řada na vajíčkové muffiny.

Ty jsou velmi jednoduché a potřebné ingredience jsou pouze dvě: vajíčka šunka, sýr (dle chuti) salátek jako příloha

Vajíčka se promíchají v misce vidličkou a následně se nalejí do formiček, ve kterých jsou již připravené šunka a sýr. Naplněné formičky se pečou na 170 stupňů po dobu 10 - 15 minut.

Vajíčka jsou správnou volbou pro ty, kteří preferují slané snídaně a současně chtějí jíst zdravě. Navíc způsobů, jak je připravit, je nesmírné množství.

Jednoduché zdravé recepty - oběd

V pracovním týdnu může být někdy problém najít si čas na oběd, i přesto by se však neměl opomínat. Řešením mohou být obědy do krabičky, nebo rychlá příprava pokrmu. Součástí zdravého oběda by rozhodně měla být zelenina. Skvělým jednoduchým receptem, tak může být losos s pečenou zeleninou a bramborem.

Do krabičky a na více dní se mohou hodit chutné těstoviny. Člověk si je může připravit sám, nebo v obchodech nabízí různé varianty zeleninových těstovin. Na jednoduchý zdravý recept na těstoviny s brokolicí bude potřeba: těstoviny brokolice tofu nebo maso lučina cibule

Na pánvi se orestuje cibule a maso/tofu nakrájené na kostičky. Dále se přidá brokolice nakrájená na růžičky (může být i předem uvařená) a uvařené těstoviny na “al dente”. Přimíchá se ještě lučina a pokrm už stačí pouze dochutit solí či pepřem.

Jednoduché zdravé recepty - večeře

Pro ty, kteří preferují lehčí večeře, poslouží saláty. Ty lze připravit s masem či sýry. Chuť zpestří grilovaný halloumi sýr, skvěle zasytí i kozí sýr. K večeři se však dají připravit i zdravější verze běžně nezdravých jídel.

Skvělou večeří mohou být klasické saláty obohacené o oříšky, sýr či maso, které dodají na živinách.

Třeba takový pečený smažený sýr s batátovými hranolky, pizza z lilku, či dokonce smažené pad thai chutnají stejně dobře jako klasické verze a navíc jsou tělu prospěšné. Recept na pizzu z lilku: lilek (nebo cuketa) rajčatový protlak mozzarella (cheddar), šunka

Podélně nakrájený lilek se nejdříve opeče na másle. Následně se opečené lilky potřou protlakem a přidají se suroviny jako šunka či sýr. Do předehřáté trouby na 180 stupňů se vloží na 15 minut. Doplnit lilkové pizzy lze salátkem či sýrem.

Při dělání zdravých jídel by se člověk určitě neměl bát experimentovat. Ozvláštnit si tak běžný pokrm může být skvělou motivací. Navíc nikdy neví, jestli zrovna on nenajde ještě chutnější verzi jednoduchého receptu.