Kde hledat penzion s dobrou kuchyní? Poradíme Vám

Kde hledat penzion s dobrou kuchyní? Poradíme Vám

Gastroturismus je hit a kdo necestuje za jídlem, jako by nebyl. Vydejte se i vy na putování za nadstandardní kuchyní. Inspirujte se našimi tipy, kde se nejen dobře najíst, ale kde také složit po hostině hlavu.

Jižní Čechy secesní

Ospalé jihočeské městečko Bechyně nedaleko Tábora stojí za návštěvu z několika důvodů. Náměstí plné historických domů, renesanční zámek most Duha - to jsou místní nejznámější památky, které byste měli vidět. Hlavním lákadlem jsou především místní lázně, kam se sjíždějí za léčbou pacienti z celých Čech. Necelý kilometr od budovy lázní najdete Penzion Villa Elektra. Tento svého času nejkrásnější penzion ve městě se vrací ke své tradici a po rekonstrukci zve nejen k přespání, ale také na hody do restaurace. Vaří se vždy z čerstvých surovin a těšit se můžete třeba na rybí speciality šéfkuchaře.

Nenápadný skvost v Dubenci

Tradiční kuchyně v moderním hávu na vás čeká, pokud navštívíte nenápadnou obec Dubenec v okrese Trutnov. Jídla připravovaná s láskou a maximální péčí potěší dvojnásob. To platí i o ubytování v citlivě zrekonstruovaném objektu Penzionu Na faře. Odpočinek zde bude maximální, pokud po dobré večeři zavítáte i do wellness. Vířivku si můžete rezervovat privátně a můžete si být jisti, že vás nikdo a nic nebude rušit.

Tvrz, kterou je radost dobývat

Výletem do Pardubického kraje se můžete vrátit zpět do historie. V Letohradu nedaleko Ústí nad Orlicí vás s otevřenou náručí přivítá areál zrekonstruované Tvrze Orlice. Budova vznikla ve 13. století a nabízí příjemné a zajímavé ubytování na úpatí Orlických hor. Kromě stylových pokojů a apartmánů zde také najdete unikátní sochařskou výzdobu a především skvělou kuchyni. Pochutnáte si zde na lokálních specialitách, rybách a nebo třeba zvěřině.

Samozřejmě, že penzionů a hotelů, kde se dobře najíte je u nás mnohem více. Záleží jen na vás, zda se necháte inspirovat naším výběrem či se za objevováním jedinečných chutí a vůní vypravíte na vlastní pěst. Přejeme příjemný pobyt a dobrou chuť!