Super Panda Circus: Dobře utajený bar

Kategorie:

Kontakt

Adresa

Šilingrovo náměstí 343/7 (Brno-střed)
602 00 Brno

Telefon

734 878 603

Otevírací doba

PO-NE18.00-02.00

Webové stránky

Popis restaurace

V Brně to v poslední době žije i díky originálním barům. Jeden najdete skrytý za zlato-fialovým závěsem na rohu Šilingráku a Husovy. Tak zní oficiální adresa podniku.

Podobný zážitek jako z Brna jsem si přivezl z Berlína. Krásná známá ekonoma Tomáše Sedláčka nás vzala na tah do údajně druhého nejlepšího baru v Berlíně.

Zchátralý dům, místo dveří dřevotříska s nápisem Under reconstruction, po zaklepání na písmeno „O“ vypadl střed a objevilo se v něm oko vyhazovače. Místo nebylo nic moc. K naší průvodkyni se ale přitočil majitel a poslal nás „kolem Turka, před záchodem doleva, po schodech dolů, dlouhou chodbou dozadu, a pak doufejte, že vás pustí“. Ano, tam „to“ teprve bylo.

Půjčka od štamgastů

Z Brna se dnes stává takový český Berlín. Můžou za to i kluci, kteří se z prodavačů turbomoštu na Zelňáku vypracovali na majitele nejlepších zdejších barů. První projekt, Bar, který neexistuje, šlape tak dobře, že letos v létě otevřeli další, takzvaný Skrytý bar. Vcelku originálně jim na jeho provoz zapujčili prostředky štamgasti. Za dvě a půl hodiny měli potřebný milion a odmítali další nabídky.

Od srpna je tedy v Brně bar Super Panda Circus. Na stránkách majitelé radí: Hledejte na rohu Šilingráku a Husovky zlato-fialové závěsy. Když se vám to podaří, počkáte chvilku na recepci, kde si můžete dát welcome drink, pak budete uvedeni do velmi malého, přesto skvěle vyřešeného prostoru, tak pro třicet až čtyřicet lidí. Zapomenete, že jste někde pod Špilberkem, v tu chvíli jste totiž v Tokiu. Fúze asijského designu a berlínské konspirace je dotažena do detailu.

Rezervace nutná

Barmani, kteří připravili pro hosty dvanáct drinků, vše servírují v broušeném skle (ale i žárovce) a mají oblečení jako stevardi z Orient-Expressu. Led tu sekají ručně a kávu připravují v japonském vakuum-potu. Menu vypadá jako malý oltář, komiksy na schodišti vzdávají hold barmanským legendám a na záchodě se vám někdo baví za zády japonsky.

Rezervace místa je naprosto pochopitelná, koncept baru je sám o sobě pro podnik tou nejlepší reklamou. A není to reklama klamavá, realita vás rozhodně nezklame. Je to trochu jako s Národním divadlem - každý se sem musí jednou podívat. Brno má spoustu lákadel, ale tohle se řadí na nejvyšší příčky.

Autor: Lukáš Hejlík

Ochutnejte

Prázdnej orchestr (gin Bombay Saphire, grepový likér, lemon fresh, green tea sirup) ... 125 Kč
Miluju vlaky (becherovka, lemon fresh, zázvorová marmeláda) ... 125 Kč
Himalájskej trek (vodka Pravda, Noilly Prat dry, jasmínové saké) ... 125 Kč
Same same but different (manzanilla, Pedro Ximénez, angostura bitter, kokosové pyré, kokosová voda, pomeranč, koriandr) ... 125 Kč

Komentáře k restauraci

Načítám komentáře...

>