Osteria da Clara

Kontakt

Adresa

Mexická 581/7
101 00 Praha 10

Telefon

271726548

Otevírací doba

PO-PÁ11:30–15:00, 18:00-23:00
SO12:00–15:30, 18:00-23:00
NE12:00–16:00

Webové stránky

Popis restaurace

Osteria Da Clara je pražská stálice a zaručený tip, jak si dopřát italskou domácí kuchyni za férovou cenu. Vaří se tu jednoduše, ale skvěle.

Osteria znamená italsky jídelna. Zapomeňte ale na tácy z umakartu a odbyté pokrmy vhodné jen k naplnění břicha. V Da Claře se můžete cítit jako u italské babičky.

Všechno tady dýchá domáckou pohodou a uvolněnou atmosférou: koho příliš znaví vydatná porce těstovin, může se svalit na gauč u vstupu a listovat některou z vystavených kuchařek. Je pak velkým překvapením, že v kuchyni nevládne italská mamma, ale šéfkuchař Glenn Zdeněk Švarc, který si Osterií splnil sen o neformální malé restauraci.

Polévka je grunt

Vaří se tu rustikální toskánská kuchyně: rajčata, rozmarýn, česnek, vynikající olivový olej – to jsou zdejší základní kameny. Jednoduchá, ale vydatná jídla, kouřící talíře vždy čerstvě uvařených těstovin, pečených mas a lahodných polévek, jimiž je Da Clara vyhlášená. Jsou syté a husté, že v nich stojí lžíce: zdejší ribollitu nebo rajskou papa al pomodoro s bílým chlebem provází skutečný věhlas. Krátké menu se obměňuje sezonně, na podzim tu narazíte na vynikající dýňovou omáčku k těstovinám a vlašské ořechy, na přelomu jara a zimy se vaří s čekankou a v létě zase s lilky či melouny. V poledne můžete skočit na vynikající oběd. Večerní jídla bývají o něco komponovanější, ale i tady platí, že v jednoduchosti je síla.

Kvalita nemusí být drahá

Samozřejmostí je kohoutková voda zdarma, servírovaná v karafě a obsluhou pravidelně dolévaná. Je to příjemný zvyk, který umožňuje bez výčitek utratit víc třeba za zdejší vynikající rozlévané víno – to tu prodávají bez nesmyslných přirážek. Komu zbude místo, ten ať rozhodně nevynechá místní dezerty, panna cottu s limoncellem a omáčkou z lesních plodů, perfektně připravené a nepřeslazené tiramisu nebo vanilkovou zmrzlinu s piniemi, podávanou v silné kávě. Kdo jednou navštíví Da Claru, bude mu zatěžko platit podobnou sumu na účtu v kdejaké tuctové pizzerii. Tohle je totiž skutečná Itálie: prostá, ale promyšlená jídla, stojící na kvalitních surovinách. Taková, která s každým soustem chutnají lépe a lépe.

Ochutnejte

Crostini misti – zapečený domácí chléb a polenta na čtyři způsoby ... 130  Kč
Caserecce con radicchio, gorgonzola e noci – Těstoviny s čekankou, slaninou, gorgonzolou, mascarpone a ořechy ... 179  Kč
Affogato al caffé (Vanilková zmrzlina ponořená v espressu, čokoláda, pinie) ... 95Kč

Komentáře k restauraci

Načítám komentáře...

>