Hotel Elzet: Oáza pohody

Kontakt

Adresa

Měšice 474
390 02 Tábor

Telefon

381 258 461

Otevírací doba

PO–NE7:00–23:00

Webové stránky

Popis restaurace

Čerstvé ryby, sezonní speciality, snídaně na vidličku, skvělá káva nebo svačina s sebou. Hotel Elzet je nejlepší místo pro zastávku na cestách.

Poloha rodinného hotelu u dálnice D3 na okraji Tábora dělá z tohoto místa skvělou adresu. Najdete tu totiž dobré jídlo i odpočinek. Dům s barevnou fasádou ve stylu jihočeského baroka je nepřehlédnutelný. Klid, útulno a voňavá plotna navodí atmosféru jižních Čech, a také se tu tak cítíte. To je cíl rodiny Zahradníkovy, která je srdcem i duší celého podniku.

„Šéfkuchař Miroslav Krupička nejraději vaří ze surovin z blízkého kraje. Zeleninu a bylinky dodává zahradnictví Mateřídouška, ryby mají původ v táborské líhni, zákusky jsou od místního cukráře. Úspěch naší kuchyně spočívá jednoznačně v obětavosti a pracovitosti celého týmu,“ říká Adam Zahradník, manažer hotelu.

Čerstvé ryby

Jídelníček připomíná atmosféru rybího trhu. A kde jsou čerstvé ryby, tam nutně vaří silný rybí vývar - právě ten je nepostradatelný pro přípravu rybí polévky halászlé. Podávají ji v kotlíku a mohu potvrdit, že široko daleko se lepší nevaří. Kapří hranolky, symbol jižních Čech, jsou křupavé, šťavnaté a lehce pikantní.

„Z dalších rybích pokrmů bych doporučil kapra na černo s omáčkou z černého piva, ale připravujeme také štiku, lína, sumce, candáta nebo jesetera. Je škoda, že Češi jsou spíš konzervativní, a tak často končí u pstruha a kapra,“ podotýká Adam Zahradník.

Venkovská atmosféra

Staročeská krčma má útulnou atmosféru, ale za pěkného počasí můžete posedět na zahrádce mezi květinami. Nabídka jídel respektuje tradice regionu s důrazem na sezonu. Na jídelním lístku se potkává poctivě připravená česká klasika s lehkostí středomořské kuchyně.

Kávový bar

Kávu tu podávají už od sedmé ranní. „Úspěch spočívá v dobře nastaveném kávovaru, mlýnku a obsluze, kterou to baví,“ říká Adam Zahradník. Vypít ji můžete na kávovém baru a ochutnat snídaňovou nabídku na vidličku. Spěcháte? Nevadí. Kávu, čaj, fresh, křupavé bagety a chutné saláty vám připraví s sebou.

Autor: Šárka Škachová

Ochutnejte

Halászlé ... 40 Kč
Kapří hranolky ... 165 Kč
Kapr na černo ... 135 Kč
Pstruh s bylinkovým máslem a restovanou zeleninou ... 135 Kč
Sumec pečený na česneku s bramborovým salátem ... 135 Kč
Filátka ze pstruha s cukrovými lusky a mandlemi ... 165 Kč

Komentáře k restauraci

Načítám komentáře...

>