Hergetova Cihelna

Kontakt

Adresa

Cihelná 2b
110 00 Praha 1

Telefon

296 826 103

Otevírací doba

PO-NE11:30–01:00

Webové stránky

Popis restaurace

Přestože se restaurace nachází v turisticky nejrušnější části Prahy a cestou se budete muset probít nejednou památekchtivou skupinkou, jakmile sem vstoupíte, ocitnete se v jiném světě. A to nejenom díky klidné, neuspěchané atmosféře, ale i nádhernému výhledu na Karlův most a Vltavu. Ten si raději užijte hned na začátku, protože až přinesou jídlo, už na něj ani nepomyslíte.

Burger s foie gras. Proč ne!

Pro šéfkuchaře Petra Laštovičku je charakteristická kuchyně fusion a spojování „vysoké“ gastronomie s „nízkou“. Příklad? Pizza s tuňákovým sashimi nebo burger s foie gras. Cihelna je jimi vyhlášená.

Myslí tu ale i na konzervativnější hosty, těm doporučí třeba jelení hřbet s burgundskou omáčkou nebo filet mignon s omáčkou Lara s lanýži. Všechna jídla z jídelního lístku mají jedno společné – poctivý základ a příslovečné „něco navíc“. V případě jeleního hřbetu je to dokonale šťavnaté maso, výrazná omáčka a nečekaná chuť celerového pyré a yorkshirského pudinku, u dýňových raviol zase spojení zeleniny, hnědého másla a piniových oříšků.

Nedělní rodinné brunche

Přestože Hergetova Cihelna nepůsobí zrovna jako podnik „baby friendly“, opak je pravdou. Platí to především pro nedělní rodinné brunche. Zatímco si budete vychutnávat skvělá jídla ze studeného a teplého bufetu či grilu, děti si můžou hrát v hlídaném dětském koutku nebo sledovat čísla profesionálního kouzelníka.

Cihelna patří mezi luxusnější, a tudíž dražší restaurace. Přesto vás její návštěva nemusí zruinovat – kromě výběru à la carte tu totiž nabízejí i degustační menu. Za necelou tisícovku vás čekají pětichodové hody, složené z toho nejlepšího, co je na jídelním lístku k mání. Momentálně je to iberico pizza, dýňovo-kokosová polévka, candát na ragú z bílých fazolek, zmiňovaný jelení hřbet a čokoladový fondant s domácí zmrzlinou. Pokud ale máte v plánu romantiku, degustační menu nedoporučuji. Zdejší porce totiž rozhodně nejsou symbolické, a pokud je zdoláte, na romantiku už vám nejspíš síly nezbudou.

Ochutnejte

Mušle Meunière se šalotkou, česnekem a bílým vínem, podávané s bylinkovou bagetou ... 285 Kč

Dýňovo-kokosová polévka s kuřecím masem, červeným kari a koriandrem ... 175 Kč

Pizza s plátky iberijské šunky s lanýžovým krémem a rukolou ... 385 Kč

Jelení hřbet s burgundskou omáčkou, yorshirským pudinkem a celerovým pyré ... 585 Kč

Čokoládový fondant s čerstvým lesním ovocem a domácí vanilkovou zmrzlinou ... 195 Kč

Komentáře k restauraci

Načítám komentáře...

>