Café Fara: Atmosféra a styl

Kategorie:

Kontakt

Adresa

Klentnice 166
692 01 Klentnice

Telefon

725 217 962

Otevírací doba

PO–NE10.00–21.00

Webové stránky

Popis restaurace

Pár kilometrů od Brna, pod Pavlovskými vrchy ve vsi Klentnice, leží malý ráj - architektonický a gastronomický skvost Café Fara.

Rodinný penzion, restaurace, kavárna, muzeum kávových strojů, místo, kde pořádají kulturní akce a kde se o vás postarají jako o vlastní - to všechno je Café Fara.

V odvážném projektu rodiny Džiubanovy se setkala tradice s moderním pojetím. Je to cítit jak z osobité rekonstrukce staré fary, která se dočkala řady architektonických ocenění, tak ze zdejší kuchyně.

Farní kuchyni vládne šéfkuchař Tomáš Levý, který se nebojí odvážnějších kombinací. Jeho specialitou pro letní sezonu bylo ve vakuu tažené koleno z divočáka s perníkovou omáčkou, zázvorem a farním knedlíkem.

Nedostižná rajčata

Zdejší gastronomie se opírá o spolupráci s místními farmáři a je podpořena snahou co nejvíce v kuchyni využít vlastní výpěstky. Pro bylinky to má šéfkuchař doslova pár kroků, zeleninu si nosí ze sousedního pole. A zdejší rajčata mají nedostižnou chuť, protože rostou v ideálních podmínkách. Navíc jich tu pěstují řadu druhů, doporučuji koupit si alespoň jeden košík rajčat domů.

Odvézt si můžete i speciální farskou kávu nebo zavařeniny.

Originální komfort

Jídlo se tu nápaditě doplňuje s prostředím. Pokoje si raději rezervujte dopředu, volno tu totiž nemívají. Není divu: čeká vás originální komfort, který je sám o sobě zážitkem. Každý pokoj má svou atmosféru i styl. Ten je navíc doplněný luxusními míchanými vejci k snídani a dobře zásobenou farní knihovnou.

Lanýže, švestky, houby

Sezonní jídelní lístek šéfkuchař pravidelně doplňuje o víkendové speciality - v nabídce bylo třeba menu s letním lanýžem. Tahle luxusní surovina obohatila například chuť polévky z pečených rajčat, venkovského risotta, opečeného prsa z biokuřete nebo mražené čokolády.

Na září tu chystají farní vinobraní a také houbový a jablečně-švestkový víkend. Takové akce vás určitě potěší.

Ochutnejte

Zauzená šunka z prsou divoké kachny, červená řepa, domácí brioška ... 119 Kč
Pohořelický sumec, kaše z topinamburu, máslová růžičková kapusta, omáčka z uzeného česneku ... 279 Kč
Uzená gouda s česnekem a kmínem, cibulová povidla ... 89 Kč
Mandlový nugát, sušené brusinky, griliáš, máslové oplatky ... 89 Kč

Komentáře k restauraci

Načítám komentáře...

>