KACHNÍ PRSA S OMÁČKOU Z ČERNÉHO RYBÍZU A DÝŇOVÝM FLANEM

Seznam surovin

Dýňový flan:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Připravte flan: všechny suroviny kromě másla rozmixujte dohladka. Máslem vymažte formičky a naplňte je směsí tak, aby sahala asi 0,5 cm pod okraj. Formičky dejte do pekáčku, naplňte dno vlažnou vodou (měla by sahat asi do výšky 3 cm) a pečte v troubě předehřáté na 160 °C asi 25–45 minut (podle velikosti formiček). Před podáváním nechte flan chvilku zchladnout a pak ho vyklopte.

2. V rendlíku smíchejte rybízovou marmeládu a kachní vývar, přiveďte k varu a zredukujte asi na polovinu. Pak přidejte med, osolte, opepřete a vařte ještě asi 5 minut. Nakonec omáčku stáhněte z plotny a vmíchejte lžičku studeného másla, nádherně ji zjemní.

3. Troubu předehřejte na 180 °C. Kůži na prsou nařežte do mřížky. V pánvi rozpalte 2 lžíce oleje a maso na ni položte kůží dolů. Opékejte asi 3 minuty, pak prsa otočte a opékejte 3 minuty i z druhé strany. Nakonec maso dopečte ještě 6 minut v předehřáté troubě. 4. Kachní prsa podávejte s omáčkou a flanem, ozdobená nasekanou petrželkou a rybízem.

Poznámka k receptu

Flan je jako příloha velmi efektní, použitá zelenina se navíc dá měnit podle sezony. Podle Françoise je ideální kupovat celou kachnu – prsa použijete na tuhle minutku se sladce navinulou omáčkou, stehna schováte na jiné jídlo a z kostry připravíte perfektní silný vývar.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...