Chuť a styl Gurmet 10/2014

Chuť a styl Gurmet 10/2014

Co najdete v aktuálním vydání

Aktuální vydání měsíčníku (v prodeji od 17. října) odráží fakt, že dochází k postupnému slučování dvou časopisů o jídle - Chuti a stylu s Gurmetem. Přejímáme z obou to nejlepší a přidáváme ještě něco navíc!

Navařte a napečte s námi pochoutky na svatomartinské hody - husu v různých úpravách, zelí, knedlíky, lokše, martinské rohlíčky.

Ulovte a připravte zvěřinu, pozvěte do kuchyně kořenovou zeleninu, naučte se uvařit ten nejlepší vývar, připravit lasagne s boloňskou omáčkou krok za krokem.
Upečte si cheesecakes a další sladkosti, zahřejte se sytými polévkami, snídejte - povíme vám co a proč...

S kuchařkou Kamurou budeme odhalovat taje asijské kuchyně. V prvním dílu tohoto nového seriálu vám nabídneme trio receptů z tamarindu. Neznáte ho? Nalistujte stranu 63.

Baví vás zdobení dortů? Podívejte se, který dort vyhrál minulou výzvu a přijměte naši novou soutěžní výzvu: Pečte, zdobte, pošlete fotku a získejte robot Sencor!

Zajímá vás svět dobrého jídla a pití? V novém Gurmetu s chutí a stylem si o něm také hodně počtete.

Předplatné časopisu Gurmet

A navíc bonus pro nové předplatitele! K ročnímu předplatnému (za 299 Kč) dostanete sadu pěti nožů s nepřilnavým povrchem (v hodnotě 1199 Kč) v barvě podle vašeho výběru. Zaujala vás tato nabídka? Neváhejte, dárků máme omezené množství. Více na www.astrosat.cz.

Informace o redakci